Twitter Hesap Oluşturma (Resimli Anlatım)

05.03.2018
20
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Twitter Hesap Oluşturma (Resimli Anlatım)

Twitter Hesap Oluşturma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Twitter Hesap açma, Twitter Hesap Oluşturma işlemi nasıl yapılır? Twitter profil açma, Twitter hesabı açarken nelere dikkat edilmelidir? Twitter üzerinden kişisel profil nasıl oluşturabilirim? Twitter hesap oluşturma, Twitter hesap nasıl açabilirim?

Twitter Hesap Oluşturma (Resimli Anlatım) işlemi gerçekleştirebilmek için makalemizin devamdaki adımları uygulayıp konuyla alakalı ilerleme yapabilirsiniz.

Twitter insanların 140 karakterle gönderilerini paylaşmayı gerçekleştirebilen bir sosyal ağdır. 2006 yılından bu yıl itibariyle kullanılmaktadır ancak 2011 yılında Türkçe dil desteğine uygun şekilde ayarlandı. Dijital dünyanın SMS’i olarak da adlandırılan Twitter üzerinden metin, fotoğraf, video, GIF gibi gönderileri paylaşabiliyorsunuz. Günümüzde 300 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına ulaşmış durumdadır.

Twitter profili açabilmek için bilgisayardan yada mobil cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak arama moturuna Twitter Kaydol yazarak aratma yapıp ilerliyoruz.

twitter-hesap-acma

Twitter kaydol yazıp aratma yaptıktan sonra sayfanın en üstünde yer alan ve resimde de görüldüğü üzere Twitter Kaydol sayfasına giriş yapıp devam ediyoruz.

twitter-hesap-olusturma

Twitter Kaydol sayfasına giriş yaptıktan sonra karşınıza açılan bölümde Twitter’a bugün katıl bölümü gelecektir. Bu kısmın alt tarafında yer alan Ad ve soyadı bölümüne isim soyisminizi yazarak devam ediyoruz. 2.ci kısımda yer alan Telefon veya E-posta bölümüne ise aktif kullandığınız herhangi bir hesaba kayıtlı olmayan cep telefon numarasını veya yine bu bölüm üzerinden  aynı şekilde herhangi bir hesaba kayıtlı olmayan bir e-posta adresi yazarak devam ediyoruz. Şifre  bölümüne en az 6 karakter olacak  şekilde  bir şifre belirledikten sonra twitter’a kaydolmak için bütün bölümleri eksiksiz bir şekilde tamamlıyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra dikkat edilmesi gereken yer Twitter’ı, web üzerinde Twitter içeriğini gördüğün yerlere dayalı olarak kişiselleştir. bölümünün yanında tarafında yer alan kutucuğu işaretlemek olacak aksi taktirde ilerleme yapamazsınız bu kısmı işaretlediğiniz zaman topluluk standartları ve veri ilkelerini kabul etmiş olursunuz.  topluluk standartları ve veri ilkeleri hakkında bilgi almak için  Daha fazla bilgi al. bölümü üzerinden giriş yapıp uygun bölümlere ulaşabilirsiniz. Son işlem olarak Kaydol butonuna basıp kaydoluyoruz. Aynı işlemleri mobil cihazlarda veya tabletlerde uygulama olarak indirdiğinizde de aynı adımları uygulayabilirsiniz.

twitter-kisisel-profil-olusturmaBütün işlemleri makalemizde verilen şekilde gerçekleştirip hesabınızı açtıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.