Twitter Özel Bilgi İfşasını Şikayet​ Etme

02.03.2018
20
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Twitter Özel Bilgi İfşasını Şikayet​ Etme

Twitter Özel Bilgi İfşasını Şikayet​ Etme nasıl yapılır? Twitter’da herhangi bir bilginin izinsiz paylaşılması nasıl şikayet edilir? Twitter başka bir kullanıcının paylaştığı bilgi nasıl şikayet edilir? Twitter’da başka bir kullanıcının izinsiz paylaştığı bilgi veya gönderi nasıl silinir veya şikayet edilir?

Twitter’da izniniz dışında sizinle alakalı paylaşılan bir bilgi veya gönderiyi şikayet ederek, kaldırmak mümkündür. Sizden onay veya izin alınmadığı takdirde sizin adınıza paylaşılan bilgiler veya gönderiler Twitter yardım merkezi tarafından incelenerek kaldırılabilmektedir. Twitter özel bilgi ifşasını şikayet etme formuna ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN! (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer, aşağıdaki resimde yer alan adresi tarayıcınızın adres satırına yazarak da ulaşabilirsiniz.)

twitter-ozel-bilgileri-sikayet-etme

Özel bilgilerin ifşası ile ilgili bildirimde bulunuyorum formu açıldığı takdirde aşağıdaki resimde görüldüğü gibi eğer bu şikayet sizinle alakalı ise en üst tarafta yer alan Bana yönelik (@basetme, isim, takma ad veya lakap gibi) seçeneğini işaretleyerek devam ediyoruz.

twitter-ozel-bilgilerin-ifsasini-sikayet-etme

Şikayet etmek istediğiniz konunun içeriğini aşağıdaki resimde yer alan formda belirtildiği gibi size en uygun seçeneği işaretleyerek, resimde yer alan seçenekler bulunmuyorsa eğer Diğer seçeneğini işaretleyip hemen altında yer alan boş kutucuğa yaşadığınız problemin kısa bir açıklamasını yazarak devam ediyoruz.twitter-hesap-ozel-bilgi-paylasma-tehditi

Şikayet etmek istediğiniz konuyu belirledikten sonra hemen altında yer alan Rapor detayları bölümünde Hangi kullanıcı adı bu soruna neden oluyor? seçeneğine şikayet etmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazarak, hemen altında yer alan Bildirilen Tweet Bağlantısı yazan alana şikayet etmek istediğiniz tweet’e tarayıcı üzerinden giriş yaparak yukarıda yer alan adres satırını kopyalayıp, bu bölüme yapıştırmanız gerekiyor, birden fazla tweet eklemek isterseniz eğer Başka bir Tweet daha ekleyin butonunu kullanabilirsiniz. Tweet bağlantılarını ekledikten sonra hemen altında bulunan Sorunun ayrıntılı tanımı bölümüne şikayet etmek istediğiniz kişinin ve tweet’in detaylı bilgilendirmesini yazarak devam ediyoruz.

twitter-hak-ihlalini-sikayet-etme

Şikayet etmek istediğimiz kişinin profilini ve şikayet edilen gönderileri yazdıktan sonra sayfanın altına doğru indiğinizde karşınıza kişisel bilgilerinizi dolduracağınız bölüm gelecektir. Bu bölümde Bulunduğunuz yer neresidir? sorusunu size uygun olan yeri seçerek, hemen altında yer alan E-posta adresin bölümüne şuanda aktif olarak kullandığınız, giriş yapabildiğiniz bir mail (e-posta) adresi yazıp, hemen altındaki Twitter kullanıcı adı bölümüne isteğe bağlı olarak kullanıcı adınızı yazabilirsiniz. Twitter kullanıcı adınızı eğer yazdıysanız altında bulunan İmza bölümüne kimlik üzerinde yer alan tam ad ve soyadınızı yazarak sayfanın sonunda yer alan Gönder butonuna basıp formu gönderebilirsiniz.

twitter-ozel-haklarını-paylasma-bildirimiSizden istenen tüm bilgileri yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi yazarak doldurduktan sonra, gerekli formu Twitter yardım merkezine gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz form Twitter yardım merkezi tarafından incelenerek, forma yazmış olduğunuz e-posta adresine en geç 1 hafta içerisinde olumlu yada olumsuz geri dönüş sağlayacaktır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.