Twitter Şantaj Mahrem Görüntü Şikayet Etme

01.03.2018
35
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Twitter Şantaj Mahrem Görüntü Şikayet Etme

Twitter Şantaj Mahrem Görüntü Şikayet Etme işlemi nasıl yapılır? Twitter’da izniniz dışında paylaşılan bir fotoğraf veya gönderi nasıl şikayet edilir? Twitter başka bir kullanıcının paylaştığı fotoğraf nasıl kaldırılır? Twitter iznim dışında paylaşılan gönderiyi nasıl şikayet edebilirim? Twitter benim fotoğrafımı başka bir kişi paylaştı nasıl şikayet edebilirim? Twitter tehdit gönderisi paylaşıldı nasıl şikayet edebilirim?

Twitter’da izniniz dışında paylaşılan herhangi bir fotoğraf veya gönderiyi silme imkanınız bulunmuyor fakat bu gönderi veya fotoğraf izniniz dışında paylaşıldığı takdirde Twitter yardım merkezine şikayet ederek kaldırılmasını sağlayabiliyorsunuz. Twitter Şantaj Mahrem Görünyü Şikayet Etme formuna ulaşabilmek için BURAYA TIKLAYIN! (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer aşağıdaki resimde yer alan adresi tarayıcınızın adres satırına yazarak da ulaşabilirsiniz.)

twitter-mahrem-goruntuleri-paylasma-sikayet-etme

Twitter Şantaj Mahrem Görüntü Şikayet etme formuna giriş yaptıktan sonra karşınıza seçim yapabileceğiniz alanlar gelecektir. Twitter’daki bazı kişiler taviz içeren veya kötü niyetli davranışlar sergiliyor bölümünde Neyi bildiriyorsun? yazan kısımda sizin uygun olan seçeneği işaretleyin. Bu makalemizde taciz içeren gönderi şikayeti anlatılmaktadır. Taciz bildirimini belirledikten sonra hemen altında Eylemler gerçekleştiriliyor… bölümünde yer alan Bana yönelik (@bahsetme, isim, takma ad veya lakap gibi seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz.

twitter-santaj-mahrem-goruntulerini-sikayet-etme

Rapor detayları bölümünde Hangi kullanıcı adı bu soruna neden oluyor? bölümüne şikayet etmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazarak. Hemen altında yer alan Bildirilen Tweet Bağlantısı bölümüne şikayet etmek istediğiniz tweet, paylaşım veya farklı bir gönderinin yukarıda yer alan internet adresini kopyalayarak formdaki boş adres alanına ekliyoruz. Sorunun ayrıntılı tanımı bölümüne ise şikayet etmek isteğiniz gönderi veya gönderilerin kaldırılması ile ilgili açıklamada bulunabilirsiniz.

twitter-santaj-mahrem-goruntuleri-paylasma-tehdidi

Sorunun ayrıntılı tanımı bölümünü doldurduktan sonra hemen altında yer alan Bize kendinizden bahsedin bölümünde E-posta adresin yazan alana Twitter yardım merkezinin sizinle iletişime geçebilmesi için bir e-posta adresi yazarak, hemen altında yer alan Twitter kullanıcı adı bölümüne isteğe bağlı olarak kullanıcı adınızı yazabilirsiniz. İmza yazan bölüme ise Twitter’da kullanılan tam adınız ve soyadınızı yazıp sayfanın hemen altında bulunan Gönder butonuna basarak gerekli formu Twitter yardım merkezine gönderiyoruz.

twitter-taciz-eden-kisiyi-sikayet-etme

Gerekli tüm bilgileri yukarıdaki resimlerde yer aldığı şekilde doldurup gönderdiğiniz takdirde, göndermiş olduğunuz form Twitter Yardım Merkezi tarafından incelenerek, yazmış olduğunuz mail adresine en geç 1 hafta içerisinde olumlu yada olumsuz geri dönüş sağlayacaktır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.