Twitter Taklit Bir Hesabı Şikayet Etme

21.01.2018
40
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Twitter Taklit Bir Hesabı Şikayet Etme

Twitter Taklit Bir Hesabı Şikayet Etme nasıl yapılır? Adıma açılan twitter hesabını nasıl kapattırabilirim? Twitter sahte bir hesap nasıl şikayet edilir? Twitter taklit hesap nasıl kapatılır? Adıma açılan sahte twitter hesabını nasıl kapattırabilirim? Twitter taklit hesap nasıl şikayet edilir? Twitter sahte hesap nasıl kapattırılır?

Twitter kullanıcıları için yaşanan en büyük problemlerden biri, adına açılmış olan sahte veya taklit hesaplardır. Bu tür hesaplar özellikle Twitter için siyasi paylaşımlar, terör paylaşımları veya dolandırıcılık amacıyla gönderilen mesajlar nedeniyle kullanıcılara büyük endişe yaratmaktadır. Twitter özellikle dünya genelinde iş adamları ve ünlüler tarafından tercih edildiğinden dolayı doğrulanmamış hesaba sahip olan ünlüler veya iş adamları bu tür problemleri çoğunlukla yaşamaktadır.

Twitter’da sizi taklit veya sizin adına açılan sahte hesabı direkt olarak profil üzerinde bulunan şikayet etme butonuna basarak şikayet etmeniz, sizin için sağlıklı olmayabiliyor. Bu aşamada sizi taklit eden profili Twitter yardım merkezine şikayet etmeniz sizin için en sağlıklı yöntemdir. Twitter Taklit Bir Hesabı Şikayet Etme formuna ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN!  (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer aşağıdaki resimde bulunan adresi tarayıcınızın adres satırına yazarak ulaşabilirsiniz.)

1-twitter-sahte-hesabi-kapatma

Twitter Taklit Bir Hesabı Şikayet Etme formu açıldıktan sonra Nasıl yardımcı olabiliriz? bölümünde size uygun olan Bir hesap beni veya tanıdığım birini taklit ediyor seçeneğini işaretleyip devam etmeniz gerekiyor.

2-twitter-taklit-hesabi-silme

Bir hesap beni veya tanıdığım birini taklit ediyor ibaresini seçtikten sonra hemen altında açılan seçeneklerden yine size uygun olan Hesabım taklit ediliyor seçeneğini seçerek devam ediyoruz. Taklit edilen kişi siz değilseniz eğer veya yakın bir tanıdıksa diğer bölümleri seçebilirsiniz, fakat şikayetinizin değerlendirilmesi konusunda zorluk yaşayabilirsiniz.

3-adima-acilan-twitter-hesabini-nasil-kapattiririm

Hesabım taklit ediliyor ibaresini işaretledikten sonra sayfanın hemen altında şikayet etmek istediğiniz hesabın bilgilerini yazıp Twitter yardım merkezine göndereceğiniz form açılacaktır. Açılan sayfada Bildirimde bulunduğunuz hesabın kullanıcı adı bölümüne şikayet etmek istediğiniz, sizi taklit eden hesabın kullanıcı adını birebir yazmanız gerekiyor. Sizi taklit eden hesabın kullanıcı adını yazdıktan sonra hemen altında bulunan Kullanıcı adınız bölümüne eğer kullanıyorsanız kendi hesabınızın kullanıcı adını isteğe bağlı olarak yazabilirsiniz. Bu arada kullanıcı adınızı yazmanız şikayetin değerlendirilmesi konusunda size yardımcı olacaktır. E-posta adresiniz bölümüne ise sizi taklit eden profili şikayet ettikten sonra sizinle iletişim kurulabilmesi için, giriş yapabildiğiniz bir mail adresi yazmanız gerekiyor. Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı? bölümüne ise kısaca; “Belirtmiş olduğum profil benim bilgilerimi kullanarak beni taklit etmekte, hesabın kapatılmasını talep ediyorum.” gibi bir yazı yazabilirsiniz. Gerekli tüm bilgileri doldurduktan sonra sayfanın en altında bulunan Gönder butonuna basarak formu Twitter yardım merkezine gönderiyoruz.

4-twitter-sahte-hesabi-sikayet-etmeSizden istenilen tüm bilgileri doldurup gerekli formu Twitter yardım merkezine gönderdikten sonra şikayet etmiş olduğunuz Twitter ekipleri tarafından incelenerek buraya yazmış olduğunuz e-posta adresine en geç 1 hafta içerisinde olumlu yada olumsuz cevap gönderecektir. Göndermiş olduğunuz bilgiler yetersiz olursa eğer mail yoluyla sizden farklı doğrulamalar istenebilir bu aşamada mail adresinizi sıklıkla kontrol etmeniz gerekiyor. Göndermiş olduğunuz form Twitter ekipleri tarafından incelenerek olumlu olarak değerlendirilirse eğer, şikayet etmiş olduğunuz profil Twitter tarafından kapatılacaktır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Seçil dedi ki:

    Bir şey sormak istiyorum. Twitter da bana ait bir fotoğraf izinsiz paylaşılmış. Bu tweeti kaldırabilmemin bir yolu var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.