Viber Hesap Oluşturma (Resimli Anlatım)

16.03.2018
44
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Viber Hesap Oluşturma (Resimli Anlatım)

Viber Hesap Oluşturma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Viber Hesap açmamıyorum nasıl açılır? Viber hesap nasıl açabilirim? Viber hesap oluşturma, Viber hesabı açarken nelere dikkat edilmelidir? Viber hesap açamıyorum, Viber üzerinden kişisel profil nasıl oluşturabilirim? Viber Hesap Oluşturma işlemi nasıl yapılır?

Viber Hesap Oluşturma (Resimli Anlatım) işlemi gerçekleştirebilmek için makalemizin devamdaki adımları uygulayıp konuyla alakalı ilerleme yapabilirsiniz.

Viber mobil mesajlaşma şirketi olan Viber Media tarafından geliştirilerek piyasaya sunulan Viber; iOS sistemine sahip olan, android sistemine sahip olan, Windows phone sistemine sahip olan her telefonda kullanılacak bir program türüdür. Genelde akıllı telefon kullananların sıklıkla tercih ettiği programlardan biri olan Viber, her telefonun kendi uygulama indirdikleri alanlarından kolaylıkla ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir programdır. Viber programının bu kadar kullanılmasının nedeni, telefonunuzun internetinin çektiği her yerde bu program üzerinden telefon görüşmesi yapabilmeniz ve konuşmak istediğiniz kişilerle dilediğiniz gibi yazışabilmenizdir.

Viber hesabı oluşturabilmek için mobil cihazınızdan yada tabletinizden (Apple / Android)  Playstore veya Appstore  giriş yaparak arama bölümüne Viber yazarak  arama gerçekleştiriyoruz. Gelen bölümde uygulama olarak Viber seçip indirme bölümüne giriş yapıyoruz. Bu bölümde yükle tıklayıp uygulamayı indiriyoruz.

1-viber-hesap-acma

Viber uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya tıklayıp içeriğine giriş yapıyoruz.  Giriş yaptıktan sonra karşınızıa  Viber’e Hoş Geldiniz  bölümü gelecektir bu bölümün alt kısmında yer alan Devam butonuna basıp ilerliyoruz.

2-viber-hesap-olusturma

Devam butonuna basıp ilerledikten sonra Ülkenizi seçip, telefon numarasını girin ve Devam üstüne tıklayın:  başlığı adı altında yer alan Ülkeniz bölümüne ülkenizi seçerek alt kısmında yer alan Telefon numarası  bölümüne aktif kullanmış olduğunuz cep telefon numaranızı yazıp Devam butonuna basarak devam ediyoruz.

3-viber-kisisel-hesap-acmaTelefon numarasını yazıp devam butonuna bastıktan sonra Telefon Numarası Doğrulaması kısmı açılacaktır burdan yazmış olduğunuz cep telefon numaranızı teyit ederek Tamam butonuna basıp ilerliyoruz.

4-viber-profil-olusturmaTelefon doğrulaması yapıp devam ettikten sonra Etkinleştir bekleniyor alanı açılacaktır burada kısa bir süre etkinleştirilmesini beklemeniz gerekmektedir.

5-viber-profil-acma

Etkinleştirme işlemi aşamasında kısa mesaj olarak viber ekibi tarafından gönderilecektir,  Kod ulaştı mı?  bölümünün hemen altında yer alan kısma viber ekibi tarafından gönderilen kodu yazıp Viber’ Giriş butonuna basıp ilerliyoruz.

6-viber-kisisel-hesap-olusturma

Viber’e giriş butonuna basmadan önce de viber ekibi tarafından bir çağrı almanız bile mümkündür, görünce heyecan yapmanıza gerek yok ve herhangi bir cevap vermeniz gerekmez, kısa bi süre bekleyeceksiniz bu süreçte.7-viber-kaydol

Viber’e giriş yaptıktan sonra isminizi yazabileceğiniz alan açılacaktır isminizi yazarak alt tarafta yer alan Devam butonuna basarak devam ediyoruz. İsterseniz bu bölümden facebook bilgilerinizi kullanarakta devam edebilirsiniz.

8-viber-hesap-kaydolma

 

Tüm bölümleri verilen şekilde gerçekleştirdikten sonra viber hesabınız açmışsınız demektir.9-viber-hesap-kaydolBütün işlemleri makalemizde verilen şekilde gerçekleştirip Viber hesabınızı açtıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.