Vodafone 3G Vınn Modem Kurulumu (Resimli)

17.02.2018
117
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Vodafone 3G Vınn Modem Kurulumu (Resimli)

Vodafone 3G Vınn mobil modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Vodafone 3G Vınn mobil modem şifresi nedir? Vodafone 3G Vınn mobil modem internet ayarları nasıl yapılır? Vodafone 3G Vınn mobil modem kurulumu nasıl yapılır? Vodafone 3G Vınn mobil modem kanal ayarları nasıl yapılır? Vodafone 3G Vınn mobil modem şifreleme türü nasıl değiştirilir?

Vodafone 3G Vınn mobil modem kurulum işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle 3g mobil modeme takılı olan sim kart için, operatörle görüşme sağlayarak hattınızın aktif olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Mobil modem internet hattınız aktif ise eğer 3g vınn cihazı üzerindeki ışıklar yanıyorsa kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Öncelikle modeme kablosuz bağlantı kurabilmeniz için modemin hemen arkasında yer alan etiket içerisindeki varsayılan kablosuz ağ adını bularak bu ağa bağlantı kurmanız gerekiyor. Modeme kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.0.1 yazarak Enter tuşuna basıp modem arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz.

vodafone-3g-vinn-modem-kablosuz-ayarlari

İp adresini yazdıktan sonra karşınıza Mobile Wi-Fi yazan modem arayüz sayfası açılacaktır. Bu sayfada sağ en üstte yer alan oturum açma bölümündeki Şifre alanına admin yazarak Oturum aç butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz.

vodafone-3g-vinn-modem-kurulumu

Oturum aç butonuna basarak sayfaya giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan panelde 3g vınn modemin internet ayarlarının aktif olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz. Eğer hattınız aktif olarak görünmüyorsa öncelikle operatör ile görüşmeniz gerekiyor. Hattınız aktif ise eğer kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için yukarıda yer alan seçeneklerden WiFi sekmesine tıklayarak kablosuz ayarları yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

vodafone-3g-vinn-modem-sifresi

WiFi sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada sol tarafta bulunan kategorilerden WiFi Ayarları sekmesine tıklayarak kablosuz ağınızın aktif olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor, direk bağlantı kurduğunuz takdirde wifi isminiz görünmüyorsa eğer WiFi etkin bölümü üzerinden Açık sekmesini işaretleyerek sayfanın hemen altında yer alan Kaydet butonuna basıp ayarları kaydediyoruz. Kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için..

vodafone-3g-vinn-modem-ayarlari

Kablosuz ağınızı etkinleştirdikten sonra yapılması gereken işlem kablosuz ağ adı ve şifrenizi belirlemek olacaktır. Bu bölüme giriş yapabilmeniz için sol tarafta bulunan seçeneklerden üçüncü sırada yer alan Güvenlik sekmesine tıklayarak sayfaya giriş yapalım. Açılan sayfada en üst sırada yer alan SSID bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (Wi-Fi) adı belirleyelim. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra hemen altında Anahtar bölümüne ise yine Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde belirleyelim. Hemen altında Doğrulamayı Seçin sekmesine tıklayarak WPA2-PSK seçeneğini işaretleyip son olarak altta bulunan Kaydet butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

vodafone-3g-vinn-modem-internet-ayarlari

Tüm ayarları yukarıdaki resimlerde belirtildiği gibi yapılandırdıktan sonra yeni belirlemiş olduğunuz kablosuz ağ adı ve kablosuz şifre ile 3G vınn modeme wifi üzerinden bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.