Whatsapp Virüs Paniği (Her Linki Açmayın!)

21.02.2018
54
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Whatsapp Virüs Paniği (Her Linki Açmayın!)

Whatsapp Virüs Paniği (Her Linki Açmayın!) whatsapp tarafından bulaşan virüs nasıl temizlenir? Whatsapp uygulamasında gelen desen mesajına tıkladım telefonum açılmıyor? Whatsapp tarafından iphone telefona gelen mesaja tıkladım whatapp uygulamasına giriş yapamıyoruım? Whatsapp uygulamasından gelen mesaj telefonumu kilitledi? Whatsapp uygulama giriş sorunu yaşıyorum?

Dünyaca ünlü Whatsapp uygulamasında Apple marka İphone cihazlar için Hindistan’da özellikle kullanılan bir dil olan Telugu dilinden gönderilen mesajları açarak telefonun veya telefon içerisindeki uygulamaların kilitlenmesine sebep olabiliyor. Hindistan’da çok yaygın olarak kullanılan Telugu dili Apple marka cihazların çoğunluğunda desteklenmeyen bir dil olduğundan dolayı bu açık nedeniyle uygulamaların veya telefonun çökmesine sebeb olabiliyor.

whatsapp-desen-mesaji-nasil-bulasir

Yukarıdaki resimde yer aldığı gibi gönderilen bir mesaj içeriği bulunuyorsa eğer Apple marka iphone cihazlar için kesinlikle tıklanmaması gerekiyor. Aksi takdirde uygulama kilitlenmesi veya cihazın tamamen çökmesine neden olabiliyor.

whatsapp-uygulamaya-virus-bulasti

Whatsapp uygulamasında Telugu diline benzer olarak, size gönderilen bazı virüs çeşitleri bulunmaktadır. Bu virüsler bir dosya eki, herhangi bir link, veya resim olarak gönderilebiliyor. Şuanda yaygın olarak gönderilen aslında bir virüs olmadığı gibi Apple marka cihazlar için desteklenmeyen bir yazı dili olarak bilinen Telugu dilidir. Cihaz bu dili desteklemediğinden uygulama kilitlenmesi hatta cihazın tamamen kilitlenmesine sebep olabiliyor.whatsapp-virusu-nasil-temizlenir

 

Telugu karakteri olarak gönderilen, virüs olarak adlandırılan içeriğe tıklandığında sadece Whatsapp uygulamasına giriş yapılamıyorsa eğer, uygulamayı kaldırıp telefonu yeniden başlattıktan sonra Whatsapp uygulamasını yükleyerek sorunu çözebilirsiniz. Gelen içeriğe tıkladıktan sonra telefon tamamen kilitlenerek, ekranda sadece Apple logosu bulunuyorsa eğer cihazı bilgisayara orjinal usb kablosu ile beraber bağlayarak İtunes programı üzerinden sıfırlama yapmanız gerekmektedir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.