Youtube Para Kazanma Özelliği Açılmıyor?

03.12.2018
25
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Youtube Para Kazanma Özelliği Açılmıyor?

Youtube Para Kazanma Özelliği Açılmıyor? Youtube başvuru gönderildi inceleniyor hatası nasıl çözülür? Youtube tüm şartlar tutmasına rağmen kanalım onaylanmıyor? Youtube kanalım neden kapatıldı? Youtube başvuru gönderildi hatası nedir? Youtube telif hakkına tabi olan içerikler nelerdir?

Youtube tarafından yaşanan güncel sorunlardan bir diğeri ise para kazanma özelliğinin açılmaması veya onaylanmaması. Buna benzer olarak spam veya telif hakkı içeren videolar paylaşarak kanalların otomatik olarak kapatılması veya telif hakkı nedeniyle para kazanma özelliğinin devre dışı bırakılmasıdır. Bununla alakalı Youtube yardım merkezi tarafından net bir açıklama gelmemesi kullanıcılar için aynı zamanda bir endişe yaratmaktadır.

para-kazanma-acilmiyor

Youtube kanalınız içerisinde yer alan Para kazanma özelliğinin yukarıdaki resimde görüntülendiği üzre tüm şartlar tutmasına rağmen onaylanmaması tamamen Youtube içerik oluşturucu stüdyosu ile alakalı bir problem olduğunu kanıtlamaktadır. Bu şekilde kanalların tüm şartları tutmasına rağmen uzun süreçler içerisinde cevap alamayan bir çok kullanıcı bulunmakta. Bununla beraber telif hakkı veya spam olması nedeniyle olumlu yada olumsuz bir cevap gelmemesi de kullanıcılar için yine aynı şekilde farklı bir endişe durumu yaratmaktadır.

Bununla alakalı olarak Youtube yardım forumlarında belirtilen Youtube yardım ekibinin artık tamamen tüm kanalları manuel olarak incelemesi ve manuel inceleme işleminin diğer süreçlere göre daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu, kullanıcıların bu konuyla alakalı sabırlı olmaları temenni ediliyor, fakat kanalların nezaman onaylanacağı ile alakalı herhangi bir zaman dilimi henüz belirtilmemiştir. Youtube içerik oluşturucu stüdyosu ve yardım ekibi ile ortak bir çalışma gerçekleştirilerek onaylanmayan kanalların en kısa zaman içerisinde olumlu yada olumsuz cevap alacağı belirtilmektedir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Metin dedi ki:

    Peki nezaman açılacak kanalların para kazanması ?