ZTE ZXHN H298A Kablosuz Modem Kurulumu (Resimli)

11.12.2022
136
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
ZTE ZXHN H298A Kablosuz Modem Kurulumu (Resimli)

ZTE ZXHN H298A Kablosuz Modem Kurulumu

Zte ZXHN H298A Kablosuz modem kurulumu nasıl yapılır? Zte ZXHN H298A Kablosuz Modem internet ayarları nasıl yapılır? Zte ZXHN H298A modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Zte ZXHN H298A Kablosuz Modem kanal ayarları nasıl yapılır? Zte ZXHN H298A Kablosuz Modem kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Zte ZXHN H298A Kablosuz Modem kopma sorunu nasıl giderilir?

Dilerseniz Youtube Kanalımız Üzerinden Diğer Videolarımıza Göz Atabilirsiniz!

ZTE ZXHN H298A Kablosuz Modem Kurulumu işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modemin kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modemin telefon kablosu DSL girişine takılı ise eğer modem üzerinde yer alan ADSL ışığının sabit olarak yanması gerekmektedir. Modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak modem kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bağlantı kurduğunuz herhangi bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz. Kullanıcı adı şifre ekranı geldiği takdirde Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise yine aynı şekilde admin yazarak sayfanın sağ en altında yer alan Oturum Aç butonuna tıklayıp modem arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alırsanız eğer yapmanız gereken işlem, modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn. basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

zte-h298a-modem-ayarlari-1

Oturum aç butonuna tıkladıktan sonra karşınıza şifre değişikliği ekranı gelecektir. Bu bölüm üzerinden, ilerleyen zamanlarda unutmayacağınız şekilde bir modem arayüzü giriş şifreyi belirleyerek pencerenin altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

zte-h298a-modem-kanal-ayarlari-2

Modem arayüzü sayfası açıldığı takdirde yukarıda yer alan kategorilerden İnternet sekmesine tıklayarak, sol tarafta açılan menülerden WAN sekmesine tıklayıp, hemen ardından açılan pencerede İnternet seçeneğine tıklayarak karşınıza açılan ekranda, PPP bölümünde yer alan Kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcısından almış olduğunuz kullanıcı adını yazmanız gerekiyor. Kullanıcı adını yazdıktan sonra hemen altında bulunan Şifre bölümüne yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazıp pencerenin en altında yer alan Uygula butonuna tıklayarak ayarları kaydediyoruz.

ZTE ZXHN H298A Kablosuz Modem Kurulumu

Modem internet ayarlarını belirledikten sonra kablosuz ayarlarını yapılandırabilmeniz için yukarıda yer alan kategorilerden Yerel Ağ sekmesine tıklayarak, sol tarafta açılan seçeneklerden WLAN sekmesine tıklayıp açılan pencerede WLAN SSID Konfigürasyonu penceresini tıklayıp açıyoruz. SSID Adı bölümüne kablosuz ağ adını Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan belirleyerek hemen 3 altında yer alan WPA Parola bölümüne kablosuz ağ şifresini, yine Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde belirleyerek sayfanın altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp modem kurulum işlemini tamamlıyoruz.

zte-h298a-modem-kablosuz-ayarlari-4

ZTE ZXHN H298A Kablosuz Modem Kurulumu işlemlerini gerçekleştirip, modemin internet ayarlarını ve kablosuz ayarlarını başarılı bir şekilde yapılandırdıktan sonra, modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz ZTE H298a Modem Mac Filtreleme makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir. 

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.