ZTE ZXHN H298A Modem Port Yönlendirme

13.12.2018
56
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
ZTE ZXHN H298A Modem Port Yönlendirme

ZTE ZXHN H298A Modem port yönlendirme işlemi nasıl yapılır? ZTE ZXHN H298A Modem port ayarları nereden yapılır? ZTE ZXHN H298A Modem port açma işlemi nasıl yapılır? ZTE ZXHN H298A Modem güvenlik kamerası portu nasıl açılır? ZTE ZXHN H298A Modem flatcast portu nasıl açılır? ZTE ZXHN H298A Modem oyun konsolu, xbox portu nasıl açılır? ZTE ZXHN H298A Modem port yönlendirme işleminde nelere dikkat edilmelidir?

ZTE H298A Modem port yönlendirme işlemi gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz olarak bağlı olmanız gerekiyor. Ayrıca modeme port açacağınız güvenlik kamerası, oyun konsolu, xbox veya herhangi bir ip camera ise bu cihazın yerel ip (ağ) adresini ve açacağınız port numaralarını bilmeniz gerekiyor.

Modeme herhangi bir cihaz üzerinden bağlıysanız eğer boş bir internet sayfası açarak, yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp sayfaya giriş yapalım. Modem arayüzü kullanıcı giriş ekranı geldiği takdirde Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin yazarak Oturum Aç butonuna tıklayıp modem arayüzüne giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer yapmanız gereken işlem, modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak, modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)


zte-h298a-modem-port-ayarlari-1

Oturum aç butonuna tıkladıktan sonra karşınıza modem arayüzü giriş şifresi değiştirme ekranı gelecektir. Bu pencerede, ilerleyen zamanlarda unutmayacağınız bir şifre belirleyerek pencerenin altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp giriş yapabilirsiniz.

zte-h298a-modem-port-ozellikleri-2

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptığınız takdirde modem port yönlendirme işlemini gerçekleştirebilmek için port açmanız gereken cihazın yerel ağ (ip) adresine ve port numaralarına ulaştıktan sonra, yukarıda yer alan kategorilerden Kolay Menü sekmesine tıklayalım. Sol tarafta açılan sekmelerden Port Yönlendirme seçeneğine tıklayarak açılan pencerede Port Yönlendirme yazısına tıklayıp ilgili pencereyi açalım.

Öncelikle Yeni Madde bölümünün karşısında yer alan anahtar kutucuğunu Açık pozisyonuna getirmeniz gerekiyor. İsim bölümüne açacağınız port sırasına göre isim verebilirsiniz. Hemen altında yer alan Protokol bölümü ise sadece görüntü için port açılacaksa TCP, sadece ses için port açılacaksa UDP, hem ses, hem görüntü için port açılacaksa TCP ve UDP olarak belirlenmesi gerekiyor. WAN yönetici ip adresi bölümünü boş bırakabilirsiniz. LAN Yönetici bölümüne ise hangi cihaz için port açacaksanız o cihazın yerel ağ (ip) adresini yazmanız gerekiyor. Son olarak WAN Port ve LAN Yönetici Portu alanlarına, port yönlendirmesi yapmak istediğiniz cihazın portlarını yazarak sayfanın altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp açmış olduğumuz portu kaydediyoruz.(Bir veya daha fazla port oluşturmak için pencerenin hemen altında yer alan Yeni Madde Oluştur sekmesini kullanarak birden fazla port oluşturabilirsiniz.)

zte-h298a-modem-port-acma-3

Gerekli portları ve ip adresini port yönlendirme yapmak istediğiniz cihazla aynı şekilde belirlediğiniz takdirde, Uygula butonuna tıklayıp ayarları kaydettikten sonra modeminizi kapatıp yeniden açmanız gerekiyor. Modem kendini yeniden başlattıktan sonra açmış olduğunuz portları port kontrol siteleri üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.