Zte ZXHN H108N Modem Kurulumu (Resimli)

16.02.2018
49
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Zte ZXHN H108N Modem Kurulumu (Resimli)

Zte ZXHN H108N Modem şifresi nedir? Zte ZXHN H108N Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Zte ZXHN H108N Modem kanal ayarları nasıl yapılır? Zte ZXHN H108N Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Zte ZXHN H108N Modem kurulumu nasıl yapılır? Zte ZXHN H108N Modem wifi şifresi nasıl değiştirilir? Zte ZXHN H108N Modem internet ayarları nasıl yapılır?

ZTE ZXHN H108N modem kurulum işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor. ADSL kullanıcı adı şifre bilgisini aldıktan sonra modeminizin kablo bağlantılarının tam olarak takılı olduğundan eminseniz, ayrıca modem üzerinde DSL / ADSL ışığınız da sabit olarak yanıyor ise modem kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak (chrome, explorer v.b.) yukarıda yer alan adres satırına 192.168.2.1 yazıp Enter tuşuna basarak modem arayüz sayfasına giriş yapalım.

zte-zxhn-h108n-modem-sifresi-4

İp adresini yazarak sayfaya giriş yaptığınızda karşınıza modem arayüzü kullanıcı adı şifre ekranı gelecektir. Bu ölümde Kullanıcı adı yazan alana admin Şifre yazan alana ise ttnet yazarak hemen altında bulunan Giriş butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modeminizin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aşağıda yer alan bilgilerle modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.)

zte-zxhn-h108n-modem-ayarlari-1

Modem kullanıcı adı şifre bilgisini yazıp giriş yaptıktan sonra karşınıza modem arayüzü giriş şifresini değiştirme ekranı gelecektir. Bu bölümde mevcut giriş şifrenizi unutmamanız için yapmanız gereken işlem, ilerleyen zamanlarda değiştirdiğiniz şifrenin unutulmaması için sağ en altta bulunan Atla butonuna basarak modem arayüzü sayfasına giriş yapmaktır.)

zte-zxhn-h108n-modem-kopma-sorunu-3

Modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yaptıktan sonra servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz adsl kullanıcı bilgilerini giriş yapabilmeniz için açılan sayfada sol tarafta bulunan kategorilerden Ağ sekmesine tıklayıp hemen ardından WAN seçeneğine tıklayarak hemen altında açılan WAN Bağlantı sekmesine tıklayıp, açılan sayfada orta bölümde yer alan Bağlantı Adı bölümünde DSL_INTERNET seçeneğini işaretliyoruz.

zte-zxhn-h108n-modem-kanal-ayarlari

DSL_INTERNET seçimi yapıldıktan sonra sayfanın orta bölümüne doğru ilerlediğinizde PPP alanını göreceksiniz. Bu bölümde Kullanıcı adı yazan alana servis sağlayıcınızdan(ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz kullanıcı adını Şifre bölümüne ise yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifreyi yazarak sayfanın hemen altında bulunan Kaydet sekmesine tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

zte-zxhn-h108n-modem-port-acma

İnternet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için sayfanın sol tarafında bulunan seçeneklerden WLAN sekmesine tıklayarak hemen altında açılan seçeneklerden SSID Ayarları bölümüne giriş yaparak, açılan sayfada en alt bölümde yer alan SSIDİsim alanına kablosuz ağ (Wi-Fi) adınızı Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan belirleyebilirsiniz. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra sayfanın altında bulunan Kaydet butonuna basıp ayarları kaydediyoruz. (Not:Kaydet butonuna bastıktan sonra kablosuz olarak bağlıysanız eğer bağlantınız kesilecektir, yeni belirlediğiniz isimle wi-fi üzerinden yeniden bağlantı kurabilirsiniz.)

zte-zxhn-h108n-modem-internet-ayarlari-2

Kablosuz ağ adını belirledikten sonra modem arayüzüne tekrar giriş yaptığınızda WLAN bölümüne tıkladıktan sonra hemen altında açılan Güvenlik sekmesine tıklayıp kablosuz şifreyi belirleyeceğimiz sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sayfada WPAŞifre alanına Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir kablosuz ağ (Wi-Fi) şifresi belirleyerek sayfanın hemen altında bulunan Kaydet butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

zte-zxhn-h108n-modem-kurulumu-6

İnternet ayarlarının ardından kablosuz ayarları da yukarıdaki resimlerde yer aldığı gibi yapılandırdıktan sonra yeni belirlediğiniz kablosuz ağ adı üzerinden veya kablolu olarak bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.