Zte ZXHN H168N Kablosuz Modem Kurulumu

11.01.2018
65
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Zte ZXHN H168N Kablosuz Modem Kurulumu

Zte ZXHN H168N Modem Kurulumu nasıl yapılır? Zte ZXHN H168N Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Zte ZXHN H168N Modem kanal ayarı nasıl yapılır? Zte ZXHN H168N Modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Zte ZXHN H168N Modem şifresi nedir? Zte ZXHN H168N Modem kopma sorunu nasıl çözülür?

Zte ZXHN H168N Modem Kurulumu işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle modeminizin kablo bağlantılarının takılı olduğundan ve modem üzerinde bulunan ışıkların tam olarak yandığından emin olmanız gerekiyor. Kablo bağlantılarını tam olarak bağladıktan sonra yapmanız gereken işlem servis sağlayıcınızdan (vodafone, superonline, ttnet) kullanıcı adı ve şifre bilginizi almanız olacaktır. Kullanıcı adı şifre bilgilerini aldıktan sonra modeminize kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan cihaz üzerinden modem kurulum işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.2.1 yazarak sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sayfada sağ en üstte bulunan kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise ttnet yazarak sayfaya giriş yapıyoruz. Eğer bu alanda kullanıcı adı şifre hatası alıyorsanız eğer modeminizin arkasında bulunan reset butonuna basılı tutarak modeme reset atıp yeniden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

zte-zxhn-h168n-modem-kurulumu

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra açılan sayfada üst bölümde bulunan Ağ sekmesine tıklayarak hemen altında bulunan WAN seçeneğine tıklayıp ardından DSL WAN Baglantisi sekmesine tıklayıp modem kurulumu yapacağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

zte-zxhn-h168n-modem-sifresi

DSL WAN Baglantisi seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada Bağlantı Adı bölümünde DSL_INTERNET seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz. Diğer ayarları ise aşağıdaki resimde belirtildiği gibi yaparak sayfanın altına iniyoruz.

zte-zxhn-h168n-modem-kanal-ayari

Açılan sayfada tüm ayarları yapılandırdıktan sonra sayfanın alt kısmında Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınızdan(vodafone,superonline,ttnet) almış olduğunuz kullanıcı adını hemen altında bulunan Şifre bölümüne ise yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifreyi yazarak diğer ayarları aşağıdaki resimde görüldüğü gibi belirleyip en altta bulunan Kaydet butonuna basarak modem kurulum işlemini tamamlıyoruz.

4-zte-zxhn-h168n-modem-kablosuz-ayarlari

Modem kurulum işlemi gerçekleştirildikten sonra yapmamız gereken son ayar ise kablosuz ayarlarıdır. Kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için yine yukarıda bulunan seçeneklerden Ağ sekmesine tıklayarak hemen altında bulunan WLAN seçeneğine tıklayıp daha sonra SSID Ayarları sekmesine tıklayarak kablosuz ağ adını belirleyeceğimiz sayfaya giriş yapıyoruz.                                                                                                                                                                                                                                                                  
5-zte-zxhn-h168n-modem-ayarlari

SSID Ayarlarına tıkladıktan sonra açılan sayfada en alt kısımda bulunan SSID Ad seçeneğinin hemen karşısına kullanacağınız kablosuz ağ adını Türkçe karakter bulundurmadan ve boşluk bırakmadan yazıyoruz. Wi-Fi ismini belirledikten sonra sayfanın hemen altında bulunan Kaydet butonuna basarak ayarları kaydediyoruz.

6-zte-zxhn-h168n-modem-guncellemesi

Kablosuz ağ adını belirledikten sonra yapmanız gereken son işlem kablosuz ağ şifresi (Wi-Fi şifresi) belirlemek olacaktır. Kablosuz ağ şifresi belirleyebilmeniz için yine sayfanın üst kısmında bulunan menülerden Ağ seçeneğine tıklayıp ardından WLAN seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencerede Güvenlik sekmesine tıklayıp sayfayı açıyoruz. Açılan sayfada üçüncü sırada yer alan WPA Giriş Şifresi bölümüne en az 8 karakter olacak şekilde harf ve rakam bulundurarak ve Türkçe karakter kullanmadan bir şifre belirleyelim. Kablosuz ağ şifresini belirledikten sonra sayfanın alt kısmında bulunan Kaydet butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

7-zte-zxhn-h168n-modem-port-acma

Tüm ayarları yapılandırdıktan sonra yeni belirlemiş olduğunuz kablosuz ağ adı ve şifresi üzerinden bağlanmak istediğiniz cihaz ile bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.