İstanbulKart’a HES Kodu Nasıl Eklenir?

20.12.2020
26
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
İstanbulKart’a HES Kodu Nasıl Eklenir?

İstanbulkart hes kodu ekleme nasıl yapılır? İstanbulkart hes kodu eşleştirmesi nasıl gerçekleştirilir? İstanbulkart’a hes kodunu nasıl ekleyebilirim? İstanbulkart’a hes kodunu kaydetme nasıl yapılır? İstanbulkart hes kodu işlemleri nasıl yapılır? İstanbulkart hes kodunu giriş yapma nasıl gerçekleştirilir?

Kovid-19 salgınının tüm dünyada yayılmasıyla birlikte ülkemizde de salgın 2. dalga boyutunu yaşıyor. Ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde seyreden Kovid-19 virüsünün önlemleri kapsamında İstanbul’da toplu taşıma için yeni bir karar alındığını belirtmek isteriz. İstanbul’da toplu taşıma için zorunlu olarak getirilen HES kodu eşleştirme işlemi toplu ulaşımı kullanan tüm yolcuların 15  Ocak tarihine kadar uygulaması gereken bir kural haline getirildi. İstanbulkart’a HES kodu ekleme işlemlerinin nasıl gerçekleştiği konusunda detaylı bilgileri aktaracağız.

İstanbulkart’ınıza HES kodunuzu ekleyebilmeniz için, öncelikle HES koduna sahip olmanız gerekiyor. HES kodunuzu herhangi biyere not aldıktan sonra, aşağıda yer alan görsele tıklayarak HES kodunuzu İstanbulkart’ınıza ekleyebilirsiniz.

istanbulkart heskodu ekleme

Yukarıdaki formda belirtildiği gibi TC Kimlik numarası, Ad, soyadı, doğum tarihi, mail adresi, İstanbulKart numarası ve  İstanbulkartınıza kayıtlı telefon numaranızı ilgili alana giriş yaparak, en alt kısımda yer alan HES kodu alanına Hayat Eve Sığar uygulaması veya E-Devlet üzerinden aldığınız HES kodunu dikkatli bir şekilde kontrol ederek giriş yaptıktan sonra sayfanın en altında yer alan resimli doğrulama kodunu giriş yapıp, en alt bölümde yer alan kutucukları onaylayıp, son olarak Kaydet butonuna tıklayarak HES kodunu İstanbulKart’a ekleme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Editör | Author | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.