Windows 7 Ağ Bağlantısını Yapamadı Hatası

28.02.2018
70
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Windows 7 Ağ Bağlantısını Yapamadı Hatası

Windows 7 Ağ Bağlantısını Yapamadı Hatası nasıl çözülür? Windows bu ağ bağlantısını yapamadı sorunu nasıl çözülür? Windows kablosuz ağ bağlanamama sorunu nasıl çözülür? Windows bu ağ bağlantısını yapamadı hatası alıyorum ne yapabilirim? Windows bu ağ bağlantısını yapamadı problemi nasıl çözülür? Windows 7 wifi bağlantı sorunu nasıl çözülür?

Windows 7 işletim sistemli bilgisayarlarda yaşanan en büyük problemlerden biri kablosuz ağ (Wi-Fi) bağlantısı kurulmak istendiğinde “Windows … bağlantısını yapamadı.” hatası alınmasıdır. Bu durumda yapılması gereken işlem daha önce kullandığınız wifi adını bu bilgisayardan tamamen unutturarak, yeniden bağlantı kurulmasıdır. Wi-fi adını bilgisayardan unutturduktan sonra yine aynı isim üzerinden kablosuz ağa bağlantı kurabilirsiniz.

Bilgisayarınızdan wifi adını unutturabilmeniz için  öncelikle bilgisayarda sol en alt tarafta yer alan Başlat simgesine tıklayarak açılan küçük pencerede sağ tarafta yer alan Denetim Masasına tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz.

windows7-bu-ag-baglantisini-yapamadi

Denetim masasına giriş yaptıktan sonra kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için açılan sayfada Ağ ve İnternet sekmesine tıklayıp ağ ayarlarına giriş yapıyoruz.

windows7-kablosuz-ag-sorunu

 

Ağ ve internet sekmesine tıkladıktan sonra açılan pencerede Ağ ve Paylaşım Merkezi seçeneğine tıklayarak bilgisayarın şimdiye kadar bağlanmış olduğu wifi listesine giriş yapacağımız sayfayı açıyoruz.

windows7-ag-baglanti-sorunu

Ağ ve paylaşım merkezine giriş yaptıktan sonra açılan pencerede sol tarafta bulunan kategorilerden Kablosuz ağları yönet sekmesine tıklayarak, kablosuz ağ listesi sayfasına giriş yapıyoruz.

windows7-baglanti-sorunu

Kablosuz ağları yönet sayfası açıldığı takdirde, bu bölüm üzerinden şimdiye kadar bağlanmış olduğunuz kablosuz ağ (Wi-Fi) bağlantılarının tümünü görebilirsiniz. Bu liste üzerinden şuanda bağlantı kuramadığınız wifi ismini bularak, bu ismin üzerine tıklayıp seçtikten sonra yukarıda yer alan seçeneklerden Kaldır sekmesine tıklayarak bu wi-fi ağını bilgisayardan kaldırıyoruz.

windows7-kablosuz-ag-baglanamadi-hatasi

İsmin üzerine tıklayıp Kaldır seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza Bu ağı kaldırmak istediğinizden emin misiniz? uyarısı gelecektir. Karşınıza gelen uyarıda Evet butonuna tıklayıp bu Wi-fi adını bilgisayardan tamamen kaldırıyoruz.

windows7-wifi-baglanti-sorunu

Bağlantı kuramadığınız kablosuz ağ adını kablosuz ağları yönet listesi üzerinden tamamen kaldırdıktan sonra bilgisayarınızdan sorun yaşadığınız wi-fi adını bularak tekrar üzerine tıklayıp bağlan butonuna bastığınızda sizden ağ şifresi istenecektir. Kablosuz ağ şifrenizi yazıp ileri butonuna tıklayarak kablosuz ağa başarılı bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.