Tp Link TD-W9970 v3 Modem Kurulumu

15.01.2018
113
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Tp Link TD-W9970 v3 Modem Kurulumu

Tp Link TD-W9970 v3 Modem Kurulumu nasıl yapılır? Tp Link TD-W9970 v3 Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Tp Link TD-W9970 v3 Modem şifresi nedir? Tp Link TD-W9970 v3 Modem kilidi nasıl kırılır? Tp Link TD-W9970 v3 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tp Link TD-W9970 v3 Modem internet ayarları nasıl yapılır? Tp Link TD-W9970 v3 Modem ayarları nasıl yapılır? 

Tp Link TD-W9970 v3 Modem Kurulum işlemi yapılabilmesi için öncelikle kablo bağlantılarının tam olarak takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde bulunan ışıkların tümüyle beraber DSL ışığınızın sabit yanması gerekiyor. Tüm ışıklar yanıyorsa eğer servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline) kullanıcı adı ve şifre bilginizi almanız gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifre bilgisini aldıysanız eğer modem kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Modemin kablolu veya kablosuz bağlı olduğu cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp sayfaya giriş yapalım. Açılan sayfada kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise ttnet veya turktelekom yazarak Oturum Aç butonuna basıp modem arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz. (Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alırsanız eğer yapmanız gereken işlem modemin arkasında bulunan reset butonuna 5-10 saniye basılı tutarak reset atmanız gerekiyor, daha sonra modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.)

1-tp-link-td-w9970-modem-şifresi

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan seçeneklerden Hızlı Kurulum sekmesine tıklayarak modem kurulumu yapacağımız sayfaya giriş yapıyoruz. Hızlı Kurulum – Başlangıç sayfası açıldığında sağ en altta bulunan İleri butonuna basıp bir sonraki sayfaya geçiş yapıyoruz.

2-tp-link-td-w9970-modem-kopma-sorunu

Açılan sayfada Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz (ttnet, vodafone, superonline) kullanıcı adını yazıyoruz. Şifre bölümüne ise yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifreyi yazalım. ( Ttnet dışında farklı bir servis sağlayıcı kullanıyorsanız eğer Kullanıcı Adı bölümünün hemen altında bulunan TTNET dışında bir servis sağlayıcı ile kullanmak için Tıklayınız bölümüne tıklayıp @ttnet yazan yere diğer servis sağlayıcılarından almış olduğunuz uzantıyı yazabilirsiniz.) Bilgileri yazdıktan sonra sayfanın altında bulunan İleri butonuna basarak bir sonraki sayfaya geçiş yapıyoruz.

3-tp-link-td-w9970-modem-ayarlari

Bu bölümde ise kablosuz ayarlarını yapılandıracağınız sayfa açılacaktır. Kablosuz Ağ Adı yazan bölüme Türkçe karakter içermeden ve boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ adı belirliyoruz. Güvenlik bölümünün hemen altında bulunan Şifre bölümüne ise en az 8 karakter olacak şekilde Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan harf ve rakam olacak şekilde bir şifre belirleyip sayfanın hemen alıtnda bulunan İleri butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

4-tp-link-td-w9970-modem-kablosuz-ayarlari (1)

Son olarak açılan sayfada servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı şifreyi yazıp, kablosuz ağ adı ve şifresini belirledikten sonra belirlemiş olduğunuz bilgilerin özetini göreceksiniz. Belirlemiş olduğunuz bilgileri teyit ettikten sonra herhangi bir problem yoksa eğer sayfanın en altında bulunan Kaydet butonuna tıklayarak modem kurulum işlemini tamamlıyoruz.

5-tp-link-td-w9970-modem-kilidi-kirma

Adsl kullanıcı adı şifre bilgisini servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu gibi giriş yaptıysanız eğer Kaydet butonuna bastıktan sonra yeni belirlemiş olduğunuz Kablosuz ağ adı ve şifresi üzerinden Wi-Fi ye bağlanarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. So are eye charts, which, as diagnostic products, are considered to be medical
    devices. The term ‘aplastic’ means the marrow is suffering from an aplasia that renders it
    unable to function properly. An uncomfortable sensation in the skin that feels just as if
    something is crawling about the skin or inside skin, and makes all the person wish
    to scratch the affected area.