Everest SG-1400 Modem Kurulumu (Resimli)

04.03.2018
18
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Everest SG-1400 Modem Kurulumu (Resimli)

Everest SG-1400 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Everest SG-1400 Modem şifresi nedir? Everest SG-1400 Modem internet ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1400 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1400 Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Everest SG-1400 Modem kanal ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1400 Modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmedilir?

Everest SG-1400 Modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor. Kullanıcı bilgilerini biliyorsanız eğer modem kablo bağlantıları takılı bir pozisyonda modem üzerinde yer alan DSL veya ADSL ışığı sabit olarak yanıyor ise modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet tarayıcısı açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşu ile sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1400-modem-kurulumu

Modem arayüzü kullanıcı adı şifre bilgisi ekranı gelecektir. Bu bölümdeki bilgiler adsl kullanıcı adı şifre bilgisi ile karıştırılmamalıdır. Açılan sayfada Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin yazarak Giriş butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

everest-sg1400-modem-ayarlari

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra internet ayarlarını yapılandırabilmeniz için açılan sayfada yukarıda yer alan kategorilerden Yapılandır sekmesine tıklayıp modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1400-modem-kablosuz-ayarlari

Yapılandır sekmesine tıkladıktan sonra sol tarafta açılan seçeneklerden WAN Kurulumu bölümünde yer alan ttnet sekmesine tıklayarak açılan sayfada Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınız (ttnet, vodafone, superonline v.b.) tarafından size verilmiş olan adsl kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazarak, hemen altındaki Şifre bölümüne yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazıp sayfanın hemen altında yer alan Bağlan butonuna tıklayarak, sayfa yeniden yüklendikten sonra Uygula butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

everest-sg1400-modem-sifresi

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra bağlantı durumunu kontrol edebilmeniz için yukarıda yer alan kategorilerden Durum sekmesine tıklayarak açılan sayfada sol tarafta bulunan seçeneklerden Bağlantı Durumu sekmesine tıklayıp açılan sayfada Durum seçeneğinin hemen altında Connected yazısını görebiliyorsanız eğer modem kurulum işlemi tamamlanmış demektir. Modem kurulumunu tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek bir işlem kalıyor..

everest-sg1400-modem-kopma-sorunu

Modem kurulum adımlarını yukarıdaki resimlerde belirtildiği gibi yapılandırdıktan sonra yine yukarıda yer alan kategorilerden Yapılandır sekmesine tıklayıp açılan sayfada sol taraftaki menülerden Hepsini Kaydet sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada sağ en altta yer alan Hepsini Kaydet butonuna tıklayarak modem kurulumunu tamamlıyoruz.

everest-sg1400-modem-internet-ayarlari

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.