facebook-kisisel-veri-istegi

Facebook Veri Yedeği Nasıl Alınır?

Facebook hesabıma giriş yapamıyorum fotoğrafları nasıl alabilirim? Giriş yapılamayan Facebook hesabından fotoğraflar nasıl alınır? Facebook hesabına giriş yapılamadığı takdirde bilgiler ve veriler nasıl geri alınır? Facebook yedek alma işlemi nasıl yapılır? Facebook hesabıma giriş yapamıyorum nasıl yedek alabilirim? Facebook hesap verilerinin yedeği nasıl alınır?

Facebook’da kurtarmak istediğiniz bir hesabın mail adresine veya cep telefon numarasına erişemiyorsanız, ayrıca sürekli giriş yaptığınız cihaz üzerinden bunlara artık erişimin yok mu? bölümü sizi yönlendirmiyorsa ve Facebook hesabınızı kimlik göndererek geri alamıyorsanız veya Facebook hesabınıza kayıtlı olan mail adresini kurtaramıyorsanız Facebook hesabınızda bulunan çok önemli fotoğraf, video v.b. verilerinizi kurtarma şansınız bulunuyor.

Facebook Kişisel Veri istekleri formu üzerinden kurtaramadığınız veya geri alamadığınız Facebook hesabı içerisinde bulunan verilerinizi kurtarabilmeniz için BURAYA TIKLAYIN!  (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer aşağıdaki resimde yer alan adresi mobil cihazınızın veya bilgisayarınızın internet tarayıcısına giriş yaparak yukarıda yer alan adres satırına yazıp giriş yapabilirsiniz.)

1-facebook-kisisel-veri-istegi

Facebook Kişisel Veri İstekleri sayfası açıldığında mevcut hesabınızın yedeğini alabilmeniz için aşağıdaki resimde yer alan adımları takip ederek hesabınızda bulunan verilerin bir kopyasını oluşturabilirsiniz. Facebook hesabınıza hiçbir şekilde ulaşamıyorsanız eğer Bu benim sorumu cevaplamıyor seçeneğini işaretleyip bu alan üzerinden devam edebilirsiniz.

2-facebook-veri-yedegi-alma

Facebook hesabınıza erişemiyorsanız eğer Bu benim sorumu cevaplamıyor seçeneğini işaretledikten sonra hemen altında yer alan Lütfen seçeneklerden birini seçin bölümü üzerinden Facebook hesabıma erişemiyorum ve verilerimin bir kopyasını istiyorum ibaresini işaretleyip devam ediyoruz. Facebook hesabınıza erişme bölümü üzerinden verilerinizin yedeğini alabilmeniz için Hesabımı kapattım seçeneğini işaretleyip devam etmeniz gerekiyor.

3-facebook-fotograf-yedegini-alma

Açılan sayfada Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız bölümüne kimlik bilgilerinizle aynı olacak şekilde adınızı ve soyadınızı yazmanız gerekiyor. Hesaptaki bilgiler ile kimlik bilgileriniz uyuşmuyorsa eğer hesap verilerinizin yedeğini alamayabilirsiniz. Ad soyad bölümünün hemen altında İkamet ettiğiniz ülke bölümüne Facebook’da kişisel bilgiler bölümünde, belirlemiş olduğunuz ülkeyi yazmanız gerekiyor. Hemen altında bulunan E-posta bölümüne ise şuanda giriş yapabildiğiniz mevcut mail adresinizi yazarak, altında bulunan Confirm your email address bölümüne e-posta adresinizi bir kez daha yazmanız gerekiyor.

4-facebook-verilerini-geri-almaYukarıda yer alan bilgileri, sizden istenilen şekilde doldurduktan sonra sayfanın altında yer alan Kabul ediyorum kutucuğunu işaretleyip, sayfanın sağ en altında bulunan Gönder butonuna basarak Kişisel Veri İsteği formunu Facebook Yardım Merkezine gönderiyoruz. Göndermiş olduğunuz bilgiler Facebook ekipleri tarafından incelendikten sonra yazmış olduğunuz bilgiler hesaptaki bilgiler ile uyuşuyorsa eğer buraya yazmış olduğunuz e-posta adresine Facebook en geç bir hafta içerisinde cevap gönderecektir. Bilgileriniz uyuştuğu takdirde Facebook hesabınızda bulunan verilerin tamamına size gönderilecek olan mail üzerinden ulaşabilirsiniz.

6 Yorumlar

  1. Iyi gunler ben faceme ulasamiyorum kod istiyor telefonuma gelmiyoo defalarca denedim facebok a kimligimi gonderdim dogrulardilar kimligi gonderdikleri kod calismiyo gonderdikleri linkkin ustune tikliyorum zamn asamina ugradi diyo kodu sifre bolumune yaziyorum sifre yanlis diyor bana yardimci olurmusunuz

  2. mrb ben şifremi unuttum fakat kimlik dogrulama istiyor kimlik fotograf gönderdim ama bana dönüş saglanmıyor bana yardımcı olurmusunuz

  3. Hesabim calindi telefon ve mailden ulasim saglayamiyorum uyusmadigi bilgisi aliyorum bu kimlik gonderimini daha ayrintili anlatirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir