Huawei HG655d Modem Kurulumu (Resimli)

10.02.2018
58
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Huawei HG655d Modem Kurulumu (Resimli)

Huawei HG655d Modem şifresi nedir? Huawei HG655d Modem internet ayarları nasıl yapılır?  Huawei HG655d Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Huawei HG655d Modem kanal ayarları nasıl yapılır? Huawei HG655d Modem port açma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Huawei HG655d Modem kurulumu nasıl yapılır? Huawei HG655d Modem wifi şifresi nasıl değiştirilir?

Huawei HG655d modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor. Kullanıcı adı şifre bilgisi alındıktan sonra modeminizin kablo bağlantıları takılı ise eğer, ayrıca modem üzerinde yer alan DSL / ADSL ışığınız sabit olarak yanıyor ise modem kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Tüm ayarları yapılandırdıktan sonra modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak modem arayüz sayfasına giriş yapıyoruz.

huawei-hg655d-modem-kablosuz-ayarlari

Modem ip adresini yazıp Enter tuşuna bastıktan sonra karşınıza modem giriş kullanıcı adı şifre ekranı gelecektir. Bu bölümde Kullanıcı adı alanına admin Şifre alanına ise ttnet yazarak hemen alt tarafta bulunan Giriş yap butonuna basıp modem ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer yapabileceğiniz işlem, modeminizin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset atıp ışıklar sabitlendikten sonra aynı bilgilerle giriş yapmayı deneyebilirsiniz.)

huawei-hg655d-modem-ayarlari

Giriş yap butonuna bastıktan sonra modem arayüz sayfası açıldığında karşınıza Kolay Kurulum ekranı gelecektir. Bu alanda ttnet dışında farklı bir servis sağlayıcısı ile kurulum yapmak istiyorsanız eğer DSL Şifresi bölümünün hemen altında yer alan TTNET dışında bir İnternet Sağlayıcı ile kullanmak için tıklayınız. bölümüne tıklayarak kurulum işlemine devam edebilirsiniz. Ttnet tarafından hizmet alıyorsanız eğer servis sağlayıcınızın (ttnet, vodafone, superonline v.b.) size vermiş olduğu kullanıcı adını DSL Kullanıcı Adı alanına, yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi DSL Şifresi alanına yazarak sayfanın sağ en altında bulunan Uygula butonuna basıp ayarları kaydediyoruz. Kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için..

huawei-hg655d-modem-sifresi

İnternet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için Kablosuz Ayarları yazan kısımda Kablosuz Ağ Adı bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ Wi-Fi adı belirleyelim. Kablosuz ağ adınızı belirledikten sonra hemen iki altında yer alan Kablosuz Şifre bölümüne ise yine Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter olacak şekilde bir şifre belirleyerek sayfanın hemen altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp kablosuz ayarları kaydediyoruz.

Gerekli tüm işlemleri yukarıdaki resimlerde belirtildiği gibi yapılandırdıktan sonra DSL kullanıcı adı şifre bilgileriniz doğruysa eğer yeni belirlemiş olduğunuz kablosuz ağ adı ve ağ şifrenizle internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.