Huawei HG658c (Vodafone) Modem Kurulumu

11.02.2018
28
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Huawei HG658c (Vodafone) Modem Kurulumu

Huawei HG658c modem şifresi nedir? Huawei HG658c modem internet ayarları nasıl yapılır? Huawei HG658c modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Huawei HG658c modem kurulum işlemi nasıl gerçekleştirilir? Huawei HG658c modem wi-fi şifresi nasıl değiştirilir? Huawei HG658c modem kopma sorunu nasıl giderilir? Huawei HG658c modem kanal ayarları nasıl yapılır?

Huawei HG658c Vodafone modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle servis sağlayıcınızdan(ttnet, vodafone, superonline v.b.) kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor. Kullanıcı bilgilerinizi aldıktan sonra modeminizin kablo bağlantılarının tam olarak takılı olduğundan eminseniz eğer, ayrıca modem üzerinde DSL / ADSL ışığınız sabit olarak yanıyor ise modem kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşu ile giriş yapıyoruz.

huawei-hg658c-modem-sifresi

Açılan sayfada modem arayüzü kullanıcı adı şifre bilgisi istenecektir. Bu alanda Kullanıcı adı bölümüne vodafone Şifre bölümüne ise vodafone yazarak hemen alt tarafta bulunan Giriş yap butonuna basıp modem arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz. (Not: Giriş yaparken kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer yapmanız gereken işlem modeminizin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra ışıklar sabitlendiğinde aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

huawei-hg658c-modem-ayarlari

Modem arayüz sayfasına giriş yapabildiğiniz takdirde karşınıza sihirbaz ekranı gelecektir. Bu bölümde vodafone dışında farklı bir firmadan internet hizmeti alıyorsanız eğer (örn: ttnet) Şifresi bölümünün hemen altında yer alan Başka bir İnternet Servis Sağlayıcı ile kullanmak için tıklayınız. bölümüne tıklayarak yukarıda yer alan Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınızın (ttnet, superonline v.b) size vermiş olduğu kullanıcı adını, Şifresi bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazarak sayfanın hemen altında yer alan Uygula butonuna basarak ayarları kaydediyoruz. Kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için..

huawei-hg658c-modem-kopma-sorunu

İnternet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için Kablosuz Ayarları yazan bölümde Kablosuz Ağ Adı yazan alana Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan bir Kablosuz Ağ Wi-Fi adı belirlemeniz gerekiyor. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra hemen altında Kablosuz Şifre bölümüne ise yine Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir şifre belirleyerek sayfanın sağ en altında yer alan Uygula butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

Tüm ayarları yukarıda yer alan resimlerde belirtildiği gibi yapılandırdıktan sonra, servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı şifre bilgisini doğru bir şekilde yazdıysanız eğer ayarlar kaydedildikten sonra internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.