Zyxel VMG3313-B10A Modem Kurulumu

16.05.2020
98
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Zyxel VMG3313-B10A Modem Kurulumu

Zyxel VMG3313-B10A Modem kurulumu nasıl yapılır? Zyxel VMG3313-B10A Modem internet ayarları nasıl yapılır? Zyxel VMG3313-B10A Modem şifresi nedir? Zyxel VMG3313-B10A Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Zyxel VMG3313-B10A Modem mac filtreleme nasıl yapılır? Zyxel VMG3313-B10A Modem ayarları nasıl yapılır?

Zyxel VMG3313-B10A Modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modemin açık ve kabloların takılı olması gerekiyor. Modem üzerinde ADSL ışığı sabit olarak yanıyor ise modem kurulum işlemine geçilebilir. Modeme bağlı olan herhangi bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp sayfaya giriş yapalım. Açılan sayfada Kullanıcı Adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise turktelekom yazarak Oturum Aç butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı geliyor ise, modemin arkasında yer alan reset butonuna tıklayarak modeme reset attıktan sonra yeniden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.)

zyxel-vmg3313-b10a-1

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra modem arayüzü giriş şifre değişikliği ekranı gelecektir, bu bölüm üzerinden dilerseniz yeni şifre belirleyerek sağ en altta yer alan Uygula butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

zyxel-vmg3313-b10a-2

Modem arayüzü sayfası açıldıktan sonra modem kurulum işlemini gerçekleştireceğimiz alana gelmiş bulunmaktayız. Anasayfa bölümü üzerinden en altta yer alan sekmelerden Ağ Ayarı sekmesine tıklayarak, hemen üzerinde açılan Genişbant sekmesine tıklayıp modem kurulum işlemini gerçekleştireceğimiz ekrana giriş yapıyoruz.

zyxel-vmg3313-b10a-3

Genişbant sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza modem internet ayarları yapılandırma sayfası açılacaktır. Bu pencerede en altta yer alan İnternet sekmesinin sonunda yer alan düzenleme simgesine tıklayarak ADSL kullanıcı adı şifre bilgilerini giriş yapacağımız ekrana giriş gerçekleştiriyoruz.

zyxel-vmg3313-b10a-4

Wan Konfigürasyonu Düzenle sayfası açıldığı takdirde bu sayfa üzerinden ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriş yaparak modem kurulum işlemini tamamlayabiliriz. Açılan ekranda alt bölüme doğru ilerlediğimizde PPP Bilgisi ekranı gözükecektir. Burada PPP Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcısının (ttnet, vodafone, superonline v.b.) size vermiş olduğu adsl kullanıcı adı bilgisini giriş yaparak, hemen altında yer alan PPP Şifre bölümüne yine servis sağlayıcısının size vermiş olduğu şifreyi girerek sayfanın sağ en altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz. Kullanıcı adı şifre bilgisi doğru olduğu takdirde modeminiz başarılı bir şekilde kurulum gerçekleştirmiş demektir.

zyxel-vmg3313-b10a-5

Modemin kablosuz ayarlarını gerçekleştirebilmek için yine sayfanın en altında yer alan sekmelerden Ağ Ayarı bölümüne tıklayarak hemen üzerinde yer alan Kablosuz sekmesine tıklayıp modem kablosuz ayarlarını yapılandıracağımız ekrana giriş gerçekleştiriyoruz. Açılan sayfada Kablosuz Ağ Adı SSID bölümüne en Türkçe karakter bulundurmadan bir kablosuz ağ adı giriş yaparak, sayfanın altında yer alan Güvenlik Seviyesi bölümünde Otomatik olarak bir şifre oluştur tikini kaldırıp kendi şifrenizi, en az 8 karakter, harf ve rakam olacak şekilde Türkçe karakter bulundurmadan giriş yaparak sayfanın sağ en altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp modem kurulumunu tamamlıyoruz.

zyxel-vmg3313-b10a-6

Gerekli adımları anlatıldığı şekilde yaptığınız takdirde kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak başarılı bir şekilde internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir. 

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.