Facebook Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor [ÇÖZÜLDÜ]

facebook şifre sifrlama kodu alamiyorum

Facebook şifre sıfırlama kodu gelmiyor? Facebook şifre sıfırlama maili gelmiyor? Facebook şifre kurtarma maili göndermiyor? Facebook hesabıma giriş yaparken, şifre sıfırlama kodu gelmiyor?  Böyle bir microsoft hesabı yok uyarısı alıyorum? Facebook onay kodu gelmiyor? Facebook şifremi unuttum sıfırlayamıyorum? Facebook kod alamıyorum? Facebook onay kodu gelmiyor?

Dilerseniz Youtube Kanalımız Üzerinden Diğer Videolarımıza Göz Atabilirsiniz!

Facebook Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor

Facebook hesabınıza giriş yaparken, Yanlış Şifre veya Eski bir Şifre kullandın hatası alabilirsiniz. Böyle bir hata aldığınız takdirde yapmanız gereken tek işlem şifre sıfırlama seçeneklerine gitmek olacaktır. Hesabınıza kayıtlı olan mail adresi veya cep telefonu numarası üzerinden, şifre sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Şifre sıfırlama işlemi gerçekleştirilirken, Cep telefon numarası kayıtlı olmayan kullanıcılar için sadece, mail adresi üzerinden veya kimlik ibrazı yapılarak hesap kurtarılabilir.

Hotmail hesapları, genellikle 72 gün süre ile giriş yapılamadığı takdirde iptal olmaktadır. İptal olma durumu hesaba üye olurken opsiyonel olarak belirlediğiniz bir seçenektir. Bu tür hesapları, Facebook için şifre sıfırlama olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Hesaba giriş yaparken, Böyle bir microsoft hesabı yok uyarısı alıyor iseniz yapmanız gereken tek işlem, yazının devamında yeni bir hesap alın seçeneğine tıklamak olacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra, Hotmail hesabınızı oluşturmanız gerekiyor. Facebook tarafından, Kodu e-posta adresime gönder seçeneği üzerinden ilerleme yaparsanız eğer, Facebook sunucuları tarafından şifre sıfırlama kodu gönderilmiyor.

1-facebooksifresorunu

Bu aşamada yapabileceğiniz tek işlem, Facebook’a giriş yaptıktan sonra Şifremi Unuttum seçeneğine tıklamak olacaktır. Açılan sayfada Hotmail hesabımı kullan (hesabınıza tanımlı olan Gmail, Yahoo, Yandex mail olarak kullanıma göre değişiklik gösterebilir.) seçeneğine tıklayıp, açılan küçük pencerede hotmail hesabınızın kullanıcı adı şifre bilgilerini giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra Oturum Aç butonuna tıklamanız gerekiyor. Oturum Aç butonuna bastıktan sonra aşağıdaki görselde yer alan bölüm açılacaktır.

3-facebooksifresıfırlamakodugelmiyor

Bu bölümde, direkt olarak karşımıza Şifreni Yenilemek İçin Hotmail Kullan sayfası açılacaktır. Burada kısa bir süre daha bekliyoruz. E-posta Doğrulandı onayını aldıktan sonra, Facebook şifremizi mail adresine şifre sıfırlama kodu gelmeden değiştirebiliyoruz.

4-facebookkodgelmiyor

Tarayıcı tarafından otomatik olarak Yeni Şifre sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönlendirildikten sonra Facebook hesabınız için kullanacağınız yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

 • Son Adım Olarak;

5-facebookkodalamiyorum

NOT: Şifrenizi belirledikten sonra bir sonraki sayfada, açılacak olan bölümde Oturumu Açık Tut seçeneğini belirleyerek devam etmenizde fayda var. Aksi takdirde Diğer Cihazlardan Çıkış Yap seçeneği işaretlenerek giriş yapıldığında hesabınız kilitlenebilir. Kimlik gönderme seçeneğine yönlendirilerek hesabınızın onaylanması istenebilir. Facebook hesabınızda açık kalan oturumları sonlandırmak için Ayarlar bölümünde bulunan Güvenlik seçeneğine tıklamanız gerekiyor, açılan sayfada Tüm Cihazlardan Çıkış Yap butonuna basıp açık kalan oturumları sonlandırabilirsiniz. Dilerseniz Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma yazısını da inceleyebilirsiniz.

youtubelogo
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Qurban
  7 ay önce

  Fecbook kod alamıyorum onu duzeltin

  yorum beğen
 • bejar h berwari
  7 ay önce

  merhaba ben yahoo şifremi unutum ama numara da var ama mesaj kudu bana gelmiyor lutfen yarmdiçi olun

  yorum beğen
 • Polat mede
  9 ay önce

  Mrb ben Polat mede facebook hesabım durduruldu ve giriş yaptığımda telefon numarama kod gönderme butonu var tıklıyorum ancak uzun süre beklememe rağmen msj gelmiyor ve ben bunu defalarca yaptım.nasıl bir yol izlemeliyim teşekkürler.

  yorum beğen
 • Berivan
  2 sene önce

  Şifreli unuttum

  yorum beğen
 • Sedat
  2 sene önce

  Merhaba Facebook hesabımı sadece telefon numaramı girerek açtım. Oturum kapatınca şifremi unuttuğum için giriş yapamıyorum. Kod gönder seçeneğinde kod gönderildi denilmesine rağmen numaraya kod gelmiyor. Tanımlı e posta adresim de yok lütfen yardımcı olur musunuz.

  yorum beğen
 • ramazan
  3 sene önce

  sifremi unuttum

  yorum beğen
 • ayhan demirci
  3 sene önce

  mrb ben ayhan demirci facebook hesabım durduruldu ve giriş yaptığımda telefon numarama kod gönderme butonu var tıklıyorum ancak uzun süre beklememe rağmen msj gelmiyor ve ben bunu defalarca yaptım.nasıl bir yol izlemeliyim teşekkürler.

  yorum beğen
 • JamieEmunk
  4 sene önce

  Hey. I sent a screenshot. Did you get it?

  yorum beğen
 • Hanifj
  4 sene önce

  Şifre yenileme yapıyorum cep telefonu umada emeil adresimede kod geliyor fakat birinde ilk denememe rağmen çok fazla kod girdiniz diyor cep telefonuma gelen kodu ise kullanilmiyor deyip hata veriyor yardımlarınız için teşekkür ler.

  yorum beğen
  • gokmen
   2 sene önce

   Arkadaş bende aynı sorunu yaşıyorum sen coze bildinmi bu sorunu

   yorum beğen
 • Ayten
  4 sene önce

  Merhaba. Facebook hesabıma erişemiyorum. Şifreyi unutmuş ola bilirim. Eski şifrelerimden birini hatırlıyorum. Kayıtlı numara iptal. E posta adresi de silinmek üzereydi. E postanı kurtardım, amma e postaya kod gonderildi yazsa da face, kod gelmiyor. Bu benim actığım ilk hesap. Ama 5 sene önce basqa bir hesapta kullanmıstım, amma sonra dondurdum. Dondurdugum hesap nasıl olmusa acılmış. Ad olarak nerdeyse aynı bu hesapla. Bu hesabı silme işlemi yapdım, 1 kac haftaya silinecek. Sorum şu. Dondurulmus hesabın acılması şimdi kullandıgım hesabı etkilemiş ıka bilir mi?

  yorum beğen
 • pasa
  4 sene önce

  faceboom sifremi unuttum eski cep numaram kayitli onuda kullanmiyorum 4 senedir. e posta kayitli degil kimlik bilgilerimi gonderdim facebooka yeni e posta kaydettim fakat kod isdiyor ama e postama kod bir turlu gelmiyor 4 defa ayni soru yasadim kod gelmiuor

  yorum beğen
  • Erbay
   4 sene önce

   Merhaba,

   Makaleyi detaylı inceleyerek var olan probleminizi çözebilirsiniz.

   yorum beğen
 • Onur ÖZEL
  4 sene önce

  Dostum selam.Şifremi değiştirmediğim halde değişmiş şuan hiçbir şekilde giriş yapamıyorum.Kod gönder diyorum göndermiyor hotmail adresime.Kayıtlı telefon numaram da yok yazmamıştım.Yardımın dokunur mu?

  yorum beğen
 • Uğurkan ceyhan
  5 sene önce

  3 defa kod geldi fakat 3 cusunde basabildik sifreyi yeniledik fakat yenidigimiz sifreyi nasil oldugundan eminim fakat yanlis sifre girdiniz diyor tekrar kod istiyorum gelmiyor 12 saat mi gecmesi lazim en az donus yaparsaniz sevinirim acil

  yorum beğen
  • Erbay
   5 sene önce

   Merhaba,
   Yeni bir kod isteyebilmek için minimum 12 saat beklemeniz gerekiyor.

   yorum beğen
 • Osman
  5 sene önce

  Facebook kod gondseildi diyo ama gelmiyo ve nereye kod gidiyo

  yorum beğen
  • Erbay
   5 sene önce

   Merhaba,

   Kodmatik üzerinden kayıtlı olan cep telefonuna kod alamıyorsanız eğer, hiç bir şekilde tekrar kod istemeden en az 12 bekleyerek, yeniden kod istemeyi deneyip hesaba giriş yapabilirsiniz.

   yorum beğen
 • Emre
  5 sene önce

  Facebook sifremi unuttum telefondan kayitliydim telefona kod gonderdik deniyor ama gelmiyo numarama ne yapabilirim

  yorum beğen
 • Ezo
  5 sene önce

  Merhb facemi dondurdum sifresini de unuttum bir turlu giris yapamiyorum mail sifreside yok aklimda lutfen yardim edin kurtarma mail denedim bilgiler yanlis diyor cok resim var facete lutfen yardim edin kızlarımın fotolari bir cok anı var

  yorum beğen
 • Müjde
  5 sene önce

  Ya Facebook yeni hesap kaç defa açtiysam kapanıyor artik bıktım kendi hesabım olduğu halde kimlik yoluyorum yinede açılmıyor sıkıldım ya 😠😠👺

  yorum beğen
  • Erbay
   5 sene önce

   Merhaba,

   Facebook’da ilk hesabınız kapatıldıysa eğer o hesaba itiraz etmeden yeni bir hesap açmak isterseniz yeni açacağınız tüm hesapları Facebook kilitler. Öncelikle ilk açmış olduğunuz hesaba kimlik gönderip o hesaba kayıtlı olan cep telefonu veya e-posta adresine cevap beklemeniz gerekiyor.

   yorum beğen
 • Ahmet
  5 sene önce

  Kod gönderildi diyor fakat gelmiyor kayıtlı numarada iptal ne yapabiliriz bunu istiyorum normal söylediğin şeyleri Facebook’ta tarif ediyor

  yorum beğen
 • Ahmet
  5 sene önce

  Kod gönderildi diyor fakat gelmiyor kayıtlı numarada iptal ne yapabiliriz

  yorum beğen
  • Erbay
   5 sene önce

   Merhaba

   Sürekli Facebook’a giriş yaptığınız cihaz üzerinden Bunlara artık erişimin yok mu? bölümüne tıklayarak burdan devam edebilirsiniz.

   yorum beğen
   • İsmail
    4 sene önce

    Erbay bey YİGENİM face sinin şifresi degiştirilmiş eposta şifresini bilmiyor facenin şifresini degiştirsen şahıs yakın akrabalarımıza küfür hakaret içerikli mesajlar gönderiyor facenin şifresini yenilemek için gönderilen kodu e postaya giriş yapamadığımız için göremiyoruz bu durumda bize yardımcı olabilirmisiniz bana sizinle irtibata geçebilmemiz için bir e posta yada tel no yazarsanız sevinirim

    yorum beğen
 • Ugurcanozbey
  5 sene önce

  hocam ben dediğinizi yapıyorum açılır pencere acılıyor oyle bembeyaz kalıyor hıcbırsey acılmıor

  yorum beğen
  • Erbay DELİKTAŞ
   5 sene önce

   Merhaba

   Tarayıcı kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz, Google Chrome üzerinden deniyorsanız farklı tarayıcılar ile denemenizde fayda var.(İnternet Explorer veya Mozilla Firefox v.b.) Ayrıca yan sekmede mail adresinin oturumu kesinlikle açık olması gerekiyor.

   yorum beğen
KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ