İnstagram Taklit Bir Hesabı Şikayet Etme

20.01.2018
52
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
İnstagram Taklit Bir Hesabı Şikayet Etme

İnstagram taklit bir hesap nasıl kapatılır? İnstagram sahte hesap nasıl şikayet edilir? Adıma açılan sahte İnstagram hesabını nasıl kapatabilirim? Taklit bir İnstagram hesabı nasıl şikayet edilir? İnstagram taklit hesabı şikayet etme işlemi nasıl gerçekleştirilir? Taklit bir İnstagram hesabı nasıl kapatılır?  Sahte isimle açılan İnstagram hesabı nasıl kapatılır? 

İnstagram’da kullanıcılar için yaşanan en büyük problemlerden biri kişinin adına açılmış olan sahte hesap veya taklit hesap olarak adlandırdığımız hesaplardır. Kişiler adına açılan bu tür hesaplar bilgi güvenliği veya kişi adlarına yapılmış olan siyasi paylaşımlar veya dolandırıcılık amacıyla kullanılması şüphesiyle İnstagram kullanıcıları için büyük bir endişe yaratmaktadır. Adınıza açılan sahte hesaplar veya taklit hesapları birebir İnstagram ekibine bildirmediğiniz sürece bu tür hesaplar sizin için sürekli tehlike yaratabilir.

İnstagram’da adınıza açılmış olan sahte veya taklit bir hesabı şikayet edebilmeniz için öncelikle form doldurup göndermeniz gerekiyor, aksi takdirde direkt profil üzerinden yapılan şikayetler kullanıcılar için olumlu yanıt vermeyebiliyor. İnstagram’da adınıza açılmış sahte bir hesabı şikayet edebilmeniz için BURAYA TIKLAYINIZ! (Not: Eğer linkte herhangi bir problem yaşarsanız aşağıdaki resimde yer alan adresi tarayıcınıza yazarak da gerekli forma ulaşabilirsiniz.)

1-Adıma-açılan-sahte-instagram-hesabını-şikayet-etme

İnstagram’daki Bir Taklit Hesabı Şikayet Edin sayfasına giriş yaptıktan sonra açılan bölümde Durumunuzu aşağıdakilerden en iyi hangisi açıklamaktadır? bölümünde Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış seçeneğini işaretleyip, hemen altında açılan Bu hesap mı sizi taklit ediyor? seçeneğinde Evet, taklit edilen kişi benim ibaresini işaretleyip devam ediyoruz.

2-Instagram-taklit-hesabı-şikayet-etme

Evet, taklit edilen kişi benim ibaresini seçtikten sonra sayfanın hemen altında dolduracağınız bir form açılacaktır. Açılan formda Adınız ve soyadınız bölümüne taklit edilen kişinin adı soy adı yani hesap sizi taklit ediyorsa kendi adınızı yazmanız gerekiyor, burada kimlik bilgilerinde bulunan isminizi yazmanızda fayda var. Hemen altında bulunan E-posta adresiniz bölümüne ise şuan aktif kullandığınız şifresini bildiğiniz bir mail adresi yazmanız gerekiyor. ( Not: İnstagram’a kayıtlı olmasına gerek yoktur.) E-posta adresi bölümünün hemen altında Şikayet ettiğiniz hesapta yazan ad ve soyadı bölümüne şikayet etmek istediğiniz hesabın adını soy adını profiline giriş yaparak görüntüleyip yazmanız gerekiyor. İsim soy isim bilgilerini yazdıktan sonra Kimlik Yükleyin bölümüne ise kendi adı ve soyadınızı doğrulamak adına nüfus cüzdanı, ehliyet v.b. kimlik resminin sadece ön yüzünün resmini çekip buraya yüklemeniz yeterlidir. ( Not: Sizden istenmeyen T.C. kimlik veya Seri no gibi bilgileri gizleyebilirsiniz.) Yükleyeceğiniz kimlik resminizde dikkate alınan bölüm adınız soy adınız ve doğum tarihinizdir.

3-Taklit-bir-İnstagram-hesabı-nasıl-kapatılırKimlik resminizi yükledikten sonra bu bölümün hemen altında yer alan Şikayet edilen hesabın İnstagram kullanıcı adı: bölümüne sizi taklit eden veya sizin adınıza açılan sahte hesabın kullanıcı adını alarak bu alana yazmanız gerekiyor, şikayet etmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazdıktan sonra Açıklama bölümüne ise kısaca ” Belirtmiş olduğum hesap benim bilgilerimi kullanarak beni taklit etmekte, hesabın kapatılmasını talep ediyorum.” gibi bir yazı yazabilirsiniz. Gerekli tüm alanları resimlerde belirtildiği gibi doldurduktan sonra sayfanın en altında bulunan Gönder butonuna basarak formu İnstagram ekiplerine gönderiyoruz.

4-Instagram-taklit-hesabı-nasıl-kapatılır

Taklit bir hesabı şikayet etme talebini, İnstagram’a gönderdikten sonra göndermiş olduğunuz bilgiler ve şikayet etmiş olduğunuz kullanıcı İnstagram tarafından incelenerek en geç 1 hafta içerisinde yazmış olduğunuz e-posta adresine gerekli cevabı gönderecektir. E-posta adresini sıklıkla kontrol etmeniz gerekiyor, çünkü sizden detaylı bilgiler mail yoluyla istenebilir, göndermiş olduğunuz bilgiler olumlu olarak değerlendirilirse eğer şikayet etmiş olduğunuz hesap İnstagram tarafından incelenerek kapatılacaktır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. elif acar dedi ki:

    adıma hesap açıldı ve benim fotoğraflarım pis şeylerde kullanılıyor acilen kapatılmasını istiyorum