Huawei HG532e Modem Kurulumu (Resimli)

01.02.2018
22
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Huawei HG532e Modem Kurulumu (Resimli)

Huawei HG532e Modem internet ayarları nasıl yapılır? Huawei HG532e Modem şifresi nedir? Huawei HG532e Modem  kablosuz ayarları nasıl yapılır? Huawei HG532e Modem kanal ayarları nasıl yapılır? Huawei HG532e Modem port açma işlemi nasıl yapılır? Huawei HG532e Modem wifi şifresi nasıl değiştirilir? Huawei HG532e Modem ayarları nasıl gerçekleştirilir?

Huawei HG532e modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modem kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde DSL veya ADSL ışığınız sabit olarak yanıyor ise, ayrıca servis sağlayıcınız(vodafone, ttnet, superonline) tarafından Adsl kullanıcı adı şifre bilginizi aldıysanız eğer modem kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

huawei-hg532e-modem-ayarlari

Modem arayüzüne giriş yapabilmeniz için sizden giriş kullanıcı adı şifre bilgisi istenecektir. Bu kullanıcı adı ve şifreyi servis sağlayıcınızın size verdiği adsl kullanıcı adı şifre bilgisiyle karıştırmayın, bunlar farklı bilgilerdir. Kullanıcı adı alanına admin Şifre alanına ise ttnet yazarak hemen alt tarafta bulunan Giriş yap butonuna basıp kurulum sayfasına giriş yapıyoruz.

huawei-hg532e-modem-kablosuz-ayarlari

Açılan sayfada modem arayüzü giriş şifresi değiştirilmesi istenecektir, bu alanda mevcut şifrenizi sürekli unutmamanız için Değiştirmeden geçiniz diyerek mevcut şifreyle modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

huawei-hg532e-modem-sifresi

Modem kurulumu yapacağımız sayfa açıldıktan sonra karşınıza Kolay Kurulum ekranı gelecektir. Kolay kurulum ekranında ADSL Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınızdan(ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz kullanıcı adını, ADSL Şifresi bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazarak kablosuz ayarları yapılandıracağımız bölüme geçiyoruz.

Modem üzerinde kullanacağınız Kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için ADSL ayarları bölümünün altında yer alan Kablosuz Ayarları alanında Kablosuz Ağ Adı bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan bir Wi-Fi / kablosuz ağ adı belirleyelim. Kablosuz ağ adı bölümünün iki altında yer alan Kablosuz Şifre alanına ise yine Türkçe karakter bulundurmadan en az 8 karakter olacak şekilde boşluk bırakmadan bir Wi-Fi / kablosuz ağ şifresi belirleyerek, sayfanın sağ en altında yer alan Uygula butonuna basıp modem kurulum işlemini tamamlıyoruz.

huawei-hg532e-modem-kopma-sorunu

Servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı şifre bilgilerini size iletildiği şekilde yazdıktan sonra Uygula butonuna bastığınız takdirde ayarlarınız kaydedilecektir, diğer ayarları da yukarıdaki resimde belirtildiği gibi yapılandırdıktan sonra internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.