Tenda W150d Modem Kurulumu (Resimli)

12.03.2018
11
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Tenda W150d Modem Kurulumu (Resimli)

Tenda W150d Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Tenda W150d modem şifresi nedir? Tenda W150d modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tenda W150d modem internet ayarları nasıl yapılır? Tenda W150d modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmedilir? Tenda W150d modem kopma sorunu nasıl giderilir? Tenda W150d modem kanal ayarları nasıl yapılır?

Tenda W150d modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modemin kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde yer alan ADSL veya DSL ışığınız sabit olarak yanıyor ise, aynı zamanda servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak, yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

tenda-w150d-modem-1

Modem arayüzü kullanıcı giriş bilgileri ekranı açılacaktır. Bu bölüm üzerinden Oturum açma şifresi ekranına admin yazarak hemen yanında yer alan Oturum aç butonuna tıklayıp modem arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla veya elinizde 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgi ile giriş yapabilirsiniz.

tenda-w150d-modem-kurulumu-2

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra VPI: 8 VCI: 35 olarak belirleyerek, hemen altındaki Genişbant internet hesabı bölümüne servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazarak, hemen altında yer alan Genişbant internet şifresi bölümüne yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazmanız gerekiyor. Sayfanın hemen alt tarafında yer alan Kablosuz ağ şifresi bölümüne ise Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir kablosuz ağ (Wi-Fi) şifresi belirleyip hemen altında yer alan Kaydet butonuna tıklayarak ayarları kaydediyoruz.

tenda-w150d-modem-kablosuz-ayarlari-3

Kaydet butonuna tıkladıktan sonra açılan küçük pencerede modem arayüzü şifresi şifresi olarak yazmış olduğunuz admin şifresinin değiştirilmesi istenecektir. İlerleyen zamanlarda unutulmaması için belirleyeceğiniz bu şifreyi not almanızda fayda var.

tenda-w150d-modem-kopma-sorunu-4

Tamam butonuna bastıktan sonra sayfanın altında açılan Oturum açma şifresi bölümüne modem arayüzü giriş şifresi olarak adlandırdığımız şifreyi unutmayacağınız şekilde belirleyerek hemen altında bulunan Kaydet butonuna tıklayıp modem kurulumunu tamamlıyoruz. Modem internet ve kablosuz ayarlarını yapılandırdıktan sonra modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

tenda-w150d-modem-internet-ayarlari-5

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.