Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme

21.01.2018
10
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Twitter hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Twitter hesap silme işlemi nasıl gerçekleştirilir? Twitter hesabı silinirken nelere dikkat edilmelidir? Twitter hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Twitter hesap dondurma ve silme arasında fark var mı? Twitter hesabı silindiğinde tekrar geri getirilebilir mi? Twitter silinen hesaplar nasıl kurtarılır?

Twitter kullanıcıları için yaşanan en büyük karışıklıklardan biri ise hesap dondurma ve hesabı kalıcı olarak silme işlemidir. Hesabı kalıcı olarak silmek istediğinizde belirli bir süreden sonra artık hesaba dair herhangi bir bilgiye ulaşmaksızın hesabınız kalıcı olarak silinir, fakat hesap dondurma işleminde sadece hesabınızı diğer kullanıcılar görmeyecek şekilde sizin istediğiniz süre zarfı içerisinde hesabınızı devre dışı bırakırsınız. Twitter’da hesabınızı kalıcı olarak silmek geri dönüşü olmayan bir işlemdir.

Twitter hesabınızı kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirebilmek için BURAYA TIKLAYIN! (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer aşağıdaki resimde yer alan adresi tarayıcınızın adres satırına yazarak da hesabı kalıcı olarak silme bölümüne ulaşabilirsiniz.)

1-twitter-hesabini-tamamen-kapatma

Hesabı kalıcı olarak silme linkine tıkladıktan sonra karşınıza Bu bir elveda mı? sayfası açılacaktır, aşağıdaki resimdede görüldüğü gibi gerekli alanları dikkatli bir şekilde okuyarak hesap silme işleminize bu bölüm üzerinden devam edebilirsiniz. Gerekli alanları dikkatli bir şekilde okuduktan sonra pencerenin en altında yer alan @kullanıcıadınız hesabını devre dışı bırak seçeneğine tıklayarak hesap silme işlemini başlatabilirsiniz.

2-twitter-hesabini-kalici-silme

Hesabı devre dışı bırak butonuna bastıktan sonra karşınıza mevcut şifrenizi girmeniz gereken bir bölüm açılacaktır. Açılan pencerede Şifre bölümüne mevcut şifrenizi yazarak en altta bulunan Hesabı devre dışı bırak butonuna basıp hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

3-twitter-hesap-silme

Hesabı devre dışı bırak butonuna bastıktan sonra Twitter hesabınız diğer kullanıcılar tarafından artık görünmeyecek olup, hesabınız tamamen devre dışı kalacaktır.

4-twitter-hesap-kapatma

Bu aşamada dikkat edilmesi gereken konu hesabınıza 30 gün içerisinde tekrar giriş yapmamanızdır. Hesabınıza 30 gün içerisinde giriş yaptığınız takdirde hesap tekrar aktifleşecek tir. Hesap silme konusunda, anlık olarak karar değiştirip vazgeçmek isterseniz eğer Hesabın şu an devre dışı bırakıldı sayfasında bulunan; “Eğer fikrini değiştirirsen hesabın tamamen silinmeden önce oturum açarak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.” yazısındaki oturum aç butonuna basıp yeniden oturum açtığınızda hesabınızın silme işlemi iptal olacaktır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. linkedin hesap silme dedi ki:

    Heya i’m for the first time here. I found this board and I find
    It really useful & it helped me out a lot. I hope to give something back
    and aid others like you aided me.