Twitter Herhangi Bir Tweeti Şikayet Etme

03.03.2018
30
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Twitter Herhangi Bir Tweeti Şikayet Etme

Twitter Herhangi Bir Tweeti Şikayet Etme nasıl yapılır? Twitter’da başka bir kişinin izinsiz paylaştığı tweet nasıl silinir? Twitter’da herhangi bir kişinin izinsiz paylaştığı tweet nasıl kaldırılır? Twitter izinsiz paylaşılan bir tweet nasıl şikayet edilir? Twitter izinsiz olarak paylaşılan tweet nasıl kaldırılır? Twitter’da paylaşılan tweet nasıl şikayet edilir?

Twitter’da yaşanan en çok problemlerden biri ise herhangi bir kişinin izinsiz olarak paylaştığı tweetlerdir. Bu tür tweetler telif hakkına, veya izinsiz olarak paylaşıldığı için hak mahrumiyetine sebebiyet verdiğinden dolayı kullanıcılar için büyük problemler yaratmaktadır. İzinsiz veya onaysız paylaşılan tweetlerin Twitter tarafından kaldırılması mümkündür. Kullanıcılar tarafından izinsiz paylaşılan tweetlerin kaldırılması veya silinmesi durumu söz konusu değildir. Twitter herhangi bir tweeti şikayet etme formuna ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN! (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer, aşağıdaki resimde yer alan adresi tarayıcınızın adres satırına yazarak da ulaşabilirsiniz.)

twitter-herhangi-bir-tweeti-sikayet-etme

Bir Andaki Tweetleri bildirme sayfası açıldıktan sonra Bu An nasıl taciz ediyor veya zarar veriyor? bölümünde size uygun olan seçeneği işaretleyerek veya genellikle yaşanan sorunlardan Bana veya temsil ettiğim birine dair gizli bilgiler içeriyor. ibaresini seçip devam edebilirsiniz.

twitter-bir-andaki-tweetleri-bildirme

Sayfanın alt tarafında yer alan Bildirilen An Bağlantısı bölümüne paylaşılan tweeti tarayıcı üzerinden giriş yaparak yukarıda yer alan adres satırındaki linki kopyalayıp, bu alana yapıştırabilirsiniz. Tweet bağlantısını ekledikten sonra hemen altında yer alan Kullanıcı adınız bölümüne twitter kullanıcı adınızı yazarak, hemen bulunan E-posta adresiniz bölümüne şuan aktif olarak kullandığınız, giriş yapabildiğiniz bir mail(e-posta) adresi yazarak formu tamamlıyoruz.

twitter-tweet-sikayeti

Herhangi bir tweetin bağlantı adresine (linkine) ulaşabilmeniz için Bildirilen Tweet Bağlantıları bölümünün hemen altında yer alan Bir Tweetin doğrudan bağlantısını bulma talimatları seçeneğine tıklayarak açılan küçük pencerede tweet bağlantısına ulaşabilmeniz hakkında bilgi mevcuttur. Aşağıdaki resimde bulunan adımlardan da ilerleyebilirsiniz.

twitter-bir-tweetin-baglantisini-bulmaTweet bağlantılarına ulaştıktan sonra şikayet etmek istediğiniz tweet veya tweetlerin bağlantı adreslerini kopyalayarak aşağıdaki resimde görüldüğü gibi boş kutucuklara ekleyip sayfanın hemen altında yer alan Gönder butonuna basarak formu Twitter Yardım Merkezi’ne gönderebilirsiniz.

twitter-durum-sikayet-etme

Göndermiş olduğunuz form Twitter Yardım Merkezi tarafından incelenerek, buraya yazmış olduğunuz mail (e-posta) adresine en geç 1 hafta içerisinde olumlu yada olumsuz olarak geri dönüş sağlayacaktır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.